افزایش قد

افزایش قد با ورزش

افزایش قد با ورزش

بدون شک قد بلند بودن به همه ما حس اعتماد به نفس میده و وقتی توی مهمونی یا خیابون راه میرید همه شما رو جذابتر میبینن.

شاید تا حالا فکر میکردی قد بلند شدن پس از سن رشد، رویای دست نیافتنی هست!!!

یه خبر خوب برات دارم، پس از سن رشد هم میتونی قدتو بلند کنی.تا آخر این مقاله با من باش تا راهشو بهت بگم.

به طور کلی پسرها حداکثر تا سن ۲۲ سالگی و دخترها تا سن ۱۸ سالگی رشد طولی استخوان هاشون تموم میشه و صفحات رشد استخوان هاشون بسته میشه و دیگه امکان افزایش طول استخوانها و افزایش قد براشون وجود نداره

افزایش قد با ورزش پس از سن رشد

ستون فقرات ما به شکل حرف اس انگلیسی ملایم هست، یعنی اگه یه عکس از نمای بغل در حالت ایستاده از ستون فقرات ما بگیرن انحناهایی در اون وجود داره که شبیه حرف اس میشه.سه تا انحنا که قابلیت کم و زیاد شدن دارن شامل انحنای ستون فقرات کمری، انحنای ستون فقرات پشتی،انحنای ستون فقرات گردنی هستن.

اطراف ستون فقرات ما عضلات زیادی وجود دارن که وظیفشون حفظ وضعیت قائم ستون فقراته.

در اکثرا افراد با توجه به سبک زندگی اونها که تغذیه و ورزش مناسبی ندارن و از طرفی بخاطر ایستادن و نشستنهای طولانی و نامناسب، این عضلات علاوه بر ضعیف شدن از تعادل خارج میشن و نمیتونن راستای مناسبی برای ستون فقرات فراهم کنن و این مسئله باعث به وجود اومدن انحرافهایی مثل گودی بیش از حد کمر،قوز پشت و… میشه و متعاقب این به دیسکهای بین مهره ای هم فشار میاد که در نهایت باعث کوتاه تر شدن قد ما میشه.

در ستون فقرات ما ۲۲ عدد دیسک بین مهره ای وجود داره که علاوه بر انعطاف پذیر بودن خاصیت جذب و دفع آب رو دارن.

اگه شب قبل از خواب قدتو دقیق اندازه گیری کن و صبح بعد از خواب حداقل ۷ ساعته به محض بیدار شدن دوباره قدتو اندازه گیری کن، میبینی که حداقل یک سانت قدت بلندتر از شب قبل از خوابه.علتشم اینه، شب موقع خواب که فشاری بر روی ستون فقرات شما نیست دیسک های بین مهره ای آب جذب میکنن و باعث افزایش قد شما میشن.

خب حالا با صافتر کردن این انحناها و پر آبتر کردن دیسکها ما میتونیم قدمونو بلند کنیم.چجوری؟

با یک برنامه مناسب تمرینی میشه علاوه بر تقویت و بازآموزی عضلات ستون فقرات که انحناهای غیر نرمال مارو اصلاح کنن ، دیسک های بین مهره ای رو هم پر آبتر کرد و به افزایش قد با ورزش کمک کرد.

ما بر اساس آناتومی و بیومکانیک ستون فقرات شما و همچنین با بهره گیری از علم تمرین درمانی، تمریناتی رو در شش مرحله با عنوان پکیج “افزایش قد رویش” طراحی کردیم که شما میتونی در عرض سه ماه با انجام این تمرینات قدتو تا پنج سانتی متر بلندتر کنی.

افراد در تمامی سنین میتونن از پکیج افزایش قد استفاده کنن.

فقط نکته ای که هست اینکه اگه در حال حاضر در ستون فقراتتون بیماری و یا عارضه خاصی دارین مانند بیرون زدگی دیسک، تنگی کانال نخاعی، سرخوردگی مهره و … قبل از شروع تمرینات این پکیج با پزشک و یا فیزیوتراپیست خودتون مشورت کنید.

هر سوالی در مورد این پکیج داری از ما بپرس
اینستاگرام @rooyesh.pt
تلگرام یا واتساپ ۰۹۱۰۰۲۰۸۵۴۵

 

کلمات مرتبط :

راهکارهای افزایش قد – بلند شن قد – روش های بلند تر شدن قد – افزایش قد با ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست