اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک

اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک

اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک

فتق دیسک یک وضعیت دردناک و جدی است که ممکن است در هر قسمت از ستون فقرات رخ دهد اگرچه شیوع آن در گردن و قسمت های پایینی کمر بیشتر است.

بیرون زدگی یا فتق دیسک کمر شرایطی است که در طی آن قسمت درونی دیسک بین مهره ها به دلایلی همچون از دست دادن آب و خشکی ناشی از افزایش سن و یا وارد شدن فشار شدید و ناگهانی به ستون فقرات به فضای بیرونی نشت کند ، در این شرایط درد و علائم حسی و حرکتی همچون بی حسی و گزگز کردن اندام ها دور از انتظار نخواهد بود.

اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک

درمان‌های محافظه‌ کارانه، یعنی درمان‌ های غیرجراحی برای افتادگی دیسک، روی فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی تمرکز دارند. با این حال، بسیاری از بیماران از تمریناتی که برای آنها تجویز می شود استقبال نمی کنند و ممکن است تمایلی به انجام تمرینات در خانه نداشته باشند، زیرا بیماران می توانند احساس کنند که از قبل درد زیادی دارند و می ترسند که ورزش وضعیت آنها را تشدید کند.

این در واقع یک ترس بی اساس است، زیرا نقش فیزیوتراپیست کمک به بازگرداندن سلامتی بیمار و اطمینان از عدم وقوع مجدد وضعیت است. در واقع فیزیوتراپیست ها به سه روش اصلی در روند درمان نقش حیاتی دارند:

کاهش التهاب و درد

در مراحل اولیه فیزیوتراپی، تمرینات و حرکات یا حتی ماساژ ممکن است برای اطمینان از کاهش التهاب و درد مورد استفاده قرار گیرد و این عنصر مهمی از روند درمان است. ورزش هایی را می توان انجام داد که به طور موثر اندازه پرولاپس را “کوچک” می کند و دیسک را قادر می سازد خود را بهبود بخشد.

بدون مداخله فیزیوتراپیست، بهبودی دیسک بیشتر طول می کشد و درد با سرعت کمتری کاهش می یابد، بنابراین باید در اسرع وقت به فیزیوتراپیست مراجعه شود.

مشاوره آموزشی

فیزیوتراپیست همچنین در مورد چگونگی انجام برخی فعالیت‌ها یا ورزش‌ها به گونه‌ای توصیه می‌کند که از کمر حمایت شده و ایمن نگه داشته شود، به طوری که هیچ آسیب یا آسیبی به دیسک‌ها یا به طور کلی کمر وجود نداشته باشد.

همچنین ممکن است در مورد وضعیت و وضعیت ایستادن و همچنین نحوه نشستن به گونه ای که ستون فقرات حمایت شود، توصیه هایی ارائه شود. همچنین ممکن است به بیماران توصیه هایی در مورد شیوه های کاری داده شود و به آنها آموزش داده شود که چرا برخی از روش های بلند کردن یا حمل وسایل ممکن است منجر به عود بیماری شود.

بنابراین نقش فیزیوتراپیست پیشگیرانه و همچنین درمان شرایط فوری است و بنابراین با اطمینان از رعایت هر توصیه ای که توسط فیزیوتراپیست ارائه می شود، می توان چیزهای زیادی به دست آورد.

دیگر موارد اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک 

نقش آموزش مجدد

یکی از موارد اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک کمر و گردن این است که اطمینان حاصل شود که مفاصل پشت حرکت می کنند و سفتی در مفاصل کاهش می یابد. این بر کمک به بازگرداندن حرکت و انعطاف در خود ستون فقرات متمرکز است. اگرچه این ممکن است مهم به نظر نرسد، اما این عنصر فیزیوتراپی در واقع بسیار مهم است زیرا تضمین می کند که بهبودی سریع است و بدتر شدن ستون فقرات و ماهیچه ها از بین می رود.

بنابراین فیزیوتراپیست بسیار تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که شما یک برنامه خاص با تمام توصیه های صحیح دارید که به این معنی است که دیگر مجبور به تحمل لغزش دیسک نخواهید بود و ستون فقرات شما (همراه با مفاصل و ماهیچه ها) همه در وضعیت خوبی قرار می گیرند. و خطر مشکلات کمر در آینده به حداقل می رسد.

 

کلمات مرتبط :

اهمیت فیزیوتراپی در درمان فتق دیسک – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در اندیشه – فیزیوتراپی در شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست