بورسیت ایسکیوگلوتئال

بورسیت ایسکیوگلوتئال

بورسیت ایسکیوگلوتئال اغلب به عنوان یک مورد کلاسیک درد در قسمت باسن گفته می شود. درد در قسمت باسن احساس می شود و اغلب به دلیل نشستن طولانی مدت در یک وضعیت یا روی یک سطح ایجاد می شود. بیماران همچنین در صورت اضافه وزن یا دوچرخه سواری طولانی مدت ممکن است این را تجربه کنند. حتی می تواند بر رانندگان تأثیر بگذارد، به خصوص مردانی که با کیف پول خود در جیب پشت شلوار خود رانندگی می کنند.

دردی که با بورسیت ایسکیوگلوتئال احساس می شود کاملاً شدید است و بیماران آن را در ناحیه مرکزی باسن احساس می کنند. اغلب درد حداقل در ابتدا کاملا تشدید کننده است به این معنا که نمی توانید برای مدت طولانی بنشینید ، نمی توانید به دلیل درد راه بروید و خواب بسیار دشوار است زیرا درد بی امان است.

با این حال، هنگامی که بیماران با درد در باسن مراجعه می کنند، می توان فکر کرد که تشخیص فوری ساده است. بورسیت ایسکیوگلوتئال با این حال، بیماران اغلب مجبورند به تعدادی از سؤالات پاسخ دهند، فقط برای از بین بردن سایر شرایطی که ممکن است علائم مشابهی داشته باشند.

بیماری هایی که علائم مشابه بورسیت ایسکیوگلوتئال ایجاد می کنند:

فتق دیسک کمر

فتق دیسک کمر نیز ممکن است با علائمی مشابه بورسیت ایسکیوگلوتئال ظاهر شود. گاهی اوقات اگر فتق دیسک کمر روی عصب فشار نیاورد، علائم کمی یا بسیار جزئی وجود خواهد داشت، اما اگر به عصب فشار وارد کند، درد نسبتاً شدید می‌شود. همچنین می تواند در باسن وجود داشته باشد، از این رو چرا باید حفاری دقیقی انجام شود تا مشخص شود که کدام وضعیت وجود دارد.

به عنوان یک قانون کلی ممکن است از شما در مورد چگونگی بروز درد در شب سوال شود. افرادی که دچار فتق دیسک هستند متوجه خواهند شد که راه اصلی متوقف کردن یا حداقل کاهش درد این است که در رختخواب خیلی بی حرکت دراز بکشند و سعی کنند حرکت نکنند، زیرا هر حرکت جزئی باعث تشدید درد می شود. اما این شرایط در مبتبلایان به بورسیت ایسکیوگلوتئال موثر نیست.

سیاتیک:

گاهی اوقات ممکن است احساس شود که سیاتیک به طور ناعادلانه برای تقریباً هر چیزی مقصر شناخته می شود. درد در ناحیه کمر، درد در ران، درد در باسن؟ خب باید سیاتیک باشه!

با این حال، سیاتیک زمانی وجود دارد که عصب سیاتیک تحت فشار قرار می گیرد و درد اغلب به پایین پا یا پاها می رسد. اما همچنان می تواند با درد در ناحیه باسن تظاهر کند. بنابراین بررسی های بیشتری لازم است تا مشخص شود که وضعیت سیاتیک یا بورسیت است. گاهی اوقات بیماران ممکن است فکر کنند که سیاتیک دارند، زیرا کسی که می‌شناسند که این عارضه را داشته است، به آنها گفته است که باید سیاتیک باشد زیرا علائم مشابهی دارند. (هر چند علائم کمی متفاوت است).

سایر شرایط:

شرایط دیگری وجود دارد که می تواند علائمی را ایجاد کند که در ناحیه باسن درد دارد. این موارد از آرتریت گرفته تا تنگی کانال نخاعی و وجود تومور متغیر است. بنابراین، اگر مشکوک به بورسیت ایسکیوگلوتئال هستید و متوجه شدید که به جای تشخیص فوری، چندین سوال در مورد این بیماری پرسیده می شود، فقط باید مطمئن شوید که این بیماری بورسیت است و نه چیز دیگری. . همیشه مهم است که به جای فرضیات، به تشخیص صحیح برسید.

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی – فیزیوتراپی در شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست