درمانهای محافظه کارانه برای فتق دیسک

درمانهای محافظه کارانه برای فتق دیسک

درمانهای محافظه کارانه برای فتق دیسک کمر فیزیوتراپی و ورزش است.

هر فردی که بالای ۴۰ سال سن دارد ممکن است تصور کند که هرگونه توصیه در مورد فتق دیسک شامل استراحت در رختخواب است و نیاز به انجام هیچ کاری نمی شود. با این حال، توصیه کلی در حال حاضر این است که هر کسی که دچار فتق دیسک است، باید تا آنجا که می تواند تلاش کند تا نوعی ورزش انجام دهد. شاید ندویدن ماراتن، اما راه رفتن در اطراف خانه، تا انتهای خیابان و غیره می تواند کمک زیادی به بازیابی تحرک پس از فتق دیسک کند.

فتق دیسک وضعیتی است که می تواند بدون هیچ هشداری و بدون دلیل ظاهری رخ دهد. علت واحدی وجود ندارد و بیماران اغلب نمی دانند که چرا دچار فتق دیسک شده اند. دیسک به خودی خود دچار فتق نمی شود، اما در واقع دیسک‌ های ستون فقرات (معمولاً قسمت پایینی ستون فقرات، در ناحیه کمر) دارای بخش‌های داخلی هستند که بسیار نرم هستند و به آن هسته پالپوس می‌گویند. هنگامی که یکی از این ها از قسمت داخلی دیسک بیرون می زند، این وضعیت به عنوان فتق دیسک شناخته می شود! خبر بد این است که هرچه بیرون زدگی بیشتر باشد، درد شدیدتر خواهد بود!

درمانهای محافظه کارانه برای فتق دیسک

فعال نگه داشتن

هرکسی که فتق دیسک را تجربه کرده باشد، متوجه می‌شود که درد می‌تواند طاقت‌ فرسا باشد و ممکن است احساس کند آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهد ورزش است. با این حال، فیزیوتراپیست شما ورزش هایی را توصیه می کند که باید انجام دهید تا به کمردرد کمک کنید تا خودش را بهبود بخشد و هر چه ورزش بیشتری انجام دهید، احتمال اینکه بهبودی شما سریعتر باشد، کمردرد طولانی مدت ایجاد نخواهید کرد و به طور کلی فعال ماندن فواید زیادی به همراه خواهد داشت.

به آرامی آن را انجام می دهد

فعال نگه داشتن تا حدودی ذهنی است، اما به طور کلی تا جایی که می توانید فعال باشید. این می تواند به معنای انجام تمرینات تجویز شده توسط فیزیوتراپیست و اطمینان از پیاده روی تا حد امکان باشد. همچنین باید فعالیت بدنی را افزایش دهید، با قدم زدن در داخل منزل شروع کنید، سپس به انتهای خیابان بروید، سپس به یک فروشگاه محلی یا صندوق پست بروید، سپس روز بعد ادامه دهید. این تضمین می کند که شما قادر به حفظ تحرک و بهبود قدرت هستید.

ورزش طولانی مدت

ثابت شده است که فعال نگه داشتن و انجام ورزش به طور منظم، یکی از راه‌ های کمک به کاهش کمردرد است. بروز کمردرد یا شرایط کمر در آینده. بدیهی است که هیچ تضمینی وجود ندارد، اما اگر به طور منظم ورزش کنید، شانس بیشتری برای زندگی بدون درد وجود دارد. آگاهی از وضعیت کمر نیز می تواند به کاهش احتمال بروز مجدد بیماری کمک کند، مطمئن شوید که کمر خود را تحت استرس قرار ندهید و از وضعیت صحیح نشستن هنگام نشستن و ایستادن اطمینان حاصل کنید.

 

کلمات مرتبط :

درمانهای محافظه کارانه برای فتق دیسک – درمان فتق دیسک کمر بدون جراحی – بهترین درمان دیسک کمر – فیزیوتراپی در شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست