درمان درد شانه

درمان درد شانه

درمان درد شانه

درد شانه ممکن است به دلیل آسیب غضروف، رباط ها، ماهیچه ها، اعصاب یا تاندون ها را رخ دهد ، همچنین می تواند شامل تیغه شانه، گردن، بازو و دست باشد.

درمان اولیه مهم است. ممکن است هشت هفته یا بیشتر طول بکشد تا درد شانه بهبود یابد. داروهای خانگی شانه درد ممکن است به بهبودی کمک کند.

درمان شانه درد اغلب شامل تسکین التهاب (تورم و قرمزی) و تقویت عضلات است. 

روشهای درمان درد شانه

داروی ضد التهاب
داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) به تسکین درد و کاهش التهاب کمک می کنند. داروهای بدون نسخه شامل آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن هستند. کاهش التهاب در آسیب های روتاتور کاف، تاندونیت و آرتریت و سایر آسیب های شانه مهم است.

کمپرس سرد
کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم شانه کمک کند. خنک کردن همچنین به کاهش درد شدید کمک می کند. یک کیسه یخ را به مدت ۲۰ دقیقه، حداکثر پنج بار در روز استفاده کنید. بسته سرد را در یک حوله نرم بپیچید. بسته سرد را مستقیماً روی پوست قرار ندهید.

فشرده سازی
برای کمک به کاهش تورم و درد، شانه را با یک باند طبی الاستیک بپیچید. از باند فشرده سازی یا بانداژ معمولی استفاده کنید. شما همچنین می توانید یک روکش شانه را از داروخانه تهیه کنید. آن را محکم بپیچید اما نه خیلی سفت. شما نمی خواهید جریان خون را مسدود کنید. اگر بازو یا دست شما شروع به بی حسی یا گزگز کرد، یا آبی شد، باند فشاری را شل کنید.

گرما درمانی
گرما به شل شدن عضلات منقبض و تسکین شانه سفت کمک می کند. می تواند به درد عضلانی و آرتریت در شانه کمک کند. از یک بسته ژل گرم شده، پد حرارتی یا یک بطری آب گرم استفاده کنید.

شل کننده های عضلانی
اگر تنش عضلانی یا اسپاسم اطراف مفصل شانه دارید، شل کننده های عضلانی ممکن است به درمان درد کمک کنند. شل کننده های عضلانی رایج عبارتند از سیکلوبنزاپرین، تیزانیدین و باکلوفن. شما به نسخه ای از پزشک خود نیاز خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که شل کننده های عضلانی باعث خواب آلودگی می شوند و در صورت رانندگی یا کار با ماشین آلات نباید مصرف شوند.

استراحت و اصلاح فعالیت
فعالیتی که ممکن است باعث درد شانه شده باشد را متوقف یا تغییر دهید. مهم است که شانه را به آرامی حرکت دهید. این به قوی و انعطاف پذیر نگه داشتن عضلات شانه کمک می کند.

فیزیوتراپی و ورزش
فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان درد شانه است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی رویش در شهریار ارائه می شود.

تمرینات و حرکات کششی منظم می تواند شانه شما را قوی و انعطاف پذیر نگه دارد. قبل از انجام تمرینات باید چند نکته را به خاطر بسپارید:

  • اگر شانه درد بیشتری دارید، ورزش را متوقف کنید. ممکن است برای شما خیلی زود باشد که تلاش کنید.
  • مراقب فرمت باش ورزش نادرست نیز می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکلات شانه شود.
  • حتی قبل از کشش عمیق، گرم کنید. چرخاندن سبک شانه، حرکات ملایم یا حتی دوش آب گرم همه راه هایی برای گرم کردن عضلات قبل از ورزش و کشش هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست