درمان دستی در فیزیوتراپی

درمان دستی در فیزیوتراپی

درمان دستی در فیزیوتراپی یا منوال تراپی ارزیابی و درمان مشکلات عصبی، قلبی-تنفسی و ارتوپدی از طریق مداخلات عملی است. هدف درمان دستی، درمان بخش عصبی-ارتوپدی هر اختلال است، در نتیجه بر خود بیماری یا شرایط تمرکز می‌کند. به عنوان مثال، پس از جراحی قلب و عروق، بیمار ممکن است کاهش حرکت قفسه سینه خود را تجربه کند، که ممکن است با الگوی تنفسی معمول او تداخل داشته باشد. درمان می تواند شامل کارهای عملی باشد که شامل حرکت دادن اعصاب، حرکت بافت نرم، رهاسازی میوفاشیال و تحرک بخش های ستون فقرات و مفاصل.

طبق توصیه‌های بالینی، منوال تراپی می‌تواند شامل دستکاری نیز باشد که با استفاده از نیروی سرعت بالا و دامنه کم، حرکت مفصل را فراتر از دامنه حرکتی آن افزایش می‌دهد. درمان دستی از طریق تمرینات خاص و همچنین از طریق استفاده از تجهیزات الکتروتراپی مانند دیاترمی موج کوتاه و اولتراسوند به دست می آید.

کلینیک‌ فیزیوتراپی رویش (فیزیوتراپی در شهریار) از تکنیک‌های منوال تراپی که توسط فیزیوتراپیست‌های ثبت‌شده انجام می‌شود، برای ارزیابی و درمان بافت‌های نرم و ساختارهای مفصلی استفاده می‌کنند.

مزایای درمان دستی در فیزیوتراپی

مواردی مانند کمردرد، چه مزمن و چه حاد، با این تکنیک قابل درمان هستند. هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای وجود ندارد زیرا درمان عملی است. همچنین با تحرک اعصاب، بافت نرم و فاسیا سروکار دارد. تسکین در زمان کمتری نسبت به اکثر درمان ها و همچنین با فشار مالی کمتری بر روی بیمار به دست می آید.

در نزدیکی پایان درمان، عضلات احساس آرامش و آرامش می کنند و گردش خون در جریان خون افزایش می یابد. به دلیل انواع خاصی از تمرینات و تکنیک های ماساژ که در درمان دستی استفاده می شود، ناراحتی کمی وجود دارد. تمرین‌ها و تکنیک‌های ماساژ به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حرکت بدن را فراتر از محدوده حرکتی محدود فعلی ممکن می‌سازد.

سایر فواید

  • برای دردهای حاد و مزمن موثر است.
  • برای شل کردن عضلات و شکستن بافت اسکار مفید است.
  • برای افزایش حرکت مفاصل فراتر از محدوده حرکتی محدود مفید است.
  • برای کاهش اسپاسم عضلانی دردناک مفید است.

نکات تکمیلی

کل مدت درمان بستگی به شدت بیماری شما دارد. اکثر بیماران معمولاً دو تا سه جلسه فیزیوتراپی در هفته می روند.

ارزیابی اولیه و توسعه یک برنامه درمانی فردی ممکن است یک تا یک ساعت و نیم طول بکشد. هر جلسه درمانی متوالی بسته به شرایط ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

کلمات مرتبط :

منوال تراپی چیست – منوال تراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی در شهریار – فیزیوتراپی در باغستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست