روشهای درمان کمردرد

روشهای درمان کمردرد

روشهای درمان کمردرد

کمر درد یک مشکل رایج است که می تواند در کار و زندگی شخصی افراد اختلال ایجاد کند. خوشبختانه، بسیاری از درمان‌های خانگی برای کمک به تسکین کمردرد آزاردهنده وجود دارد.

کمردرد یک مشکل گسترده است که بیش از هر بیماری دیگری باعث ناتوانی جهانی می شود. تا ۸۰ درصد از افراد بالغ حداقل یک بار در زندگی خود کمردرد را تجربه خواهند کرد.

افراد همچنین می توانند درد را در سایر نواحی کمر از جمله قسمت میانی و فوقانی کمر تجربه کنند.

عضلات پشت و ستون فقرات بیشتر وزن بدن را تحمل می کنند. فرد از ماهیچه ها برای حرکات روزمره از جمله نشستن، ایستادن و راه رفتن استفاده می کند.

روشهای درمان کمردرد در خانه

داروهای مسکن بدون نسخه، مانند ایبوپروفن یا استامینوفن، ممکن است به تسکین درد کمک کنند. برای کسانی که مایل به استفاده از داروهای خانگی هستند، برخی از درمان های زیر ممکن است کمک کننده باشد:

  • برای حرکت دادن عضلات ورزش کنید
  • ورزش های آبی می توانند به کاهش کمردرد کمک کنند.
  • هنگام بروز کمردرد، بلند شدن و حرکت کردن می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، یک پیاده روی کوتاه، یوگا، ورزش در آب، یا سایر فعالیت های کم تاثیر اغلب می تواند به کاهش کمردرد کمک کند.

ورزش ممکن است عضلات منقبض را شل کند و اندورفین ها را آزاد کند که مسکن های طبیعی مغز هستند. یک فرد همچنین می تواند شروع یک برنامه ورزشی روزانه شامل تمرینات قدرتی و کششی را برای کمک به انعطاف پذیری و قوی نگه داشتن عضلات در نظر بگیرد. ورزش منظم ممکن است از اپیزودهای بعدی کمردرد که ناشی از سفت شدن عضلات است جلوگیری کند.

مطالعات نشان می دهد که گرما و سرما راه های موثری برای تسکین کمر درد هستند. کیسه های یخ زمانی بسیار سودمند هستند که فرد مستقیماً پس از آسیب، مانند فشار، از آنها استفاده کند. قرار دادن کیسه یخ پیچیده شده در حوله به طور مستقیم به پشت می تواند التهاب را کاهش دهد. سرما همچنین ممکن است یک اثر بی حس کننده برای کمردرد ناگهانی و شدید ایجاد کند. فرد می‌تواند از بسته‌های سرد طراحی‌شده برای تسکین درد استفاده کند، یا از کیسه‌ای یخ یا سبزیجات منجمد پوشیده شده با پارچه استفاده کند تا از پوست در برابر سرمازدگی محافظت کند. بهتر است هر بار بیش از ۲۰ دقیقه از یخ استفاده نکنید.

انواع کرم های تسکین دهنده که می توانند تا حدودی درد کمر را تسکین دهند. کرم‌های حاوی کپسایسین، ترکیبی که در فلفل‌های تند یافت می‌شود، نیز ممکن است به تسکین درد کمک کنند. یک مطالعه نشان داد که کرم کپسایسین منبع معتبر برای درمان درد آرتروز مفید است.

کرم‌های تسکین‌دهنده حاوی منتول اثر خنک‌کنندگی دارند که می‌توانند به طور موقت کمردرد را کاهش دهند. یک مطالعه منبع معتبر نشان می دهد که استفاده از منتول روی پوست می تواند گیرنده های درد را در بدن حساسیت زدایی کند. با این حال، استفاده بیش از حد منتول می تواند باعث شود فرد نسبت به درد حساس تر شود.

یک فرد باید اطمینان حاصل کند که صفحه نمایش کامپیوتر خود در سطح چشم و صندلی او در ارتفاع مناسب قرار دارد.ارگونومی مناسب در محل کار ممکن است به کاهش کمردرد و سایر صدمات کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که اختلالات خواب می تواند درد را بدتر کند. بر اساس مطالعه دیگری، کمبود خواب همچنین می تواند بر میزان درد فرد تأثیر بگذارد.تشک های ناراحت کننده، بالش هایی با اندازه نامناسب، یا به سادگی نخوابیدن کافی می توانند باعث ایجاد کمردرد شوند.راحتی و تنظیم مناسب کمر برای کیفیت خواب و جلوگیری از کمردرد در صبح ضروری است.اگر کمبود خواب همچنان مشکل ساز است، فرد باید با پزشک صحبت کند. اختلالات خواب اغلب قابل درمان هستند. استراحت کافی ممکن است به تسکین درد کمک کند و سلامت کلی فرد را بهبود بخشد.

 

کلمات مرتبط :

روشهای درمان کمردرد – درمان کمردرد در منزل – فیزیوتراپی در شهریار – فیزیوتراپی در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست