سندرم آرنج تنیس بازان

سندرم آرنج تنیس بازان

سندرم آرنج تنیس بازان یا تنیس البو نوعی تاندونیت (تورم تاندون ها) است که باعث درد در آرنج و بازو می شود.

این تاندون ها نوارهایی از بافت سفت هستند که ماهیچه های بازو شما را به استخوان متصل می کنند. 

اگرچه این بیماری اغلب در افراد ورزشکار بخصوص رشته های راکتی مانند تنیس رخ می دهد و نام گذاری آن هم به همین دلیل است ، اما امکان بروز آن در هر فردی که آرنج وی تحرک بالایی دارد و بطور مکرر کشیده می شود وجود دارد.

ریسک بروز این بیماری نیز در افراد بالای ۴۰ سال بیش از افراد جوانتر است.برای تشخیص این بیماری پزشک معاینه کامل انجام می دهد.

پزشک از شما می خواهند بازو ، مچ و آرنج خود را خم کنید تا ببینید کجا درد می کند. همچنین ممکن است برای تشخیص تنیس البو یا رد سایر مشکلات ، به آزمایشات تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) نیاز داشته باشید.

انجام ورزش هایی مانند تنیس ، اسکواش ، شمشیربازی ، وزنه برداری یا افرادی که دارای مشاغل یا سرگرمی هایی هستند که نیاز به حرکت مکرر بازو یا چنگ زدن دارند مانند نقاش ها ، نجارها و … خطر بروز این بیماری را افزایش می دهند.

علائم سندرم آرنج تنیس بازان

علائم این بیماری معمولا بطور تدریجی رخ می دهد ، حرکات تکراری ، مانند گرفتن یک راکت در هنگام چرخش ، می تواند عضلات را تحت فشار قرار داده و فشار زیادی به تاندون ها وارد کند. این کشش مداوم در نهایت می تواند باعث پارگی میکروسکوپی در بافت شود.

درد آرنج ناشی از تنیس البو سبب محدود شدن دامنه حرکات آرنج شده و فعالیت های فرد را دچار اختلال می کند.

این عارضه قدرت دست ها را در گرفتن اجسام نیز کاهش می دهد.

روش های درمان

خبر خوب در مورد درمان این است که سندرم آرنج تنیس بازان معمولا بطور خودبخود بهبود می یابد. شما فقط باید به آرنج خود استراحت دهید و برای تسریع در بهبودی هر چه می توانید انجام دهید. 

قرار دادن کمپرس سرد و گرم می تواند درد را تسکین دهد.

استفاده از آتل نیز برای جلوگیری از حرکات ناخواسته آرنج و تشدید علائم ضروری است.

برای تسکین درد و ناراحتی می توان از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده کرد ، در صورت درد شدید تزریق داروهای کورتونی توصیه می شود.

فیزیوتراپی و انجام تمرینات کششی و تقویتی تحت نظر فیزیوتراپیست به بهبود حرکات آرنج کمک زیادی می کند و از تشدید علائم جلوگیری می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آرنج – فیزیوتراپی دست – فیزیوتراپی در شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست