فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی برای کمردرد با استفاده از روشهای مکانیکی و بدون نیاز به دارو و جراحی می تواند به تسکین کمردرد و درمان عامل زمینه ای بروز درد کمک کند.

افراد بیشتری نسبت به سایر بیماری های ارتوپدی با کمردرد دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل است که درمان کمردرد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بر اساس آمارها تقریباً دو سوم افراد کمردرد را تجربه می‌کنند، اما تنها ۳۷ درصد از یک متخصص برای تسکین درد کمک می‌خواهند. با این حال، روش‌های ساده‌ای وجود دارد که تقریباً هر کسی می‌تواند کمردرد مزمن را بدون جراحی یا مسکن‌ها حل کند.

فیزیوتراپی برای کمردرد

کشش

ورزش و کشش مناسب عضلات کمر، شکم، باسن و پاها برای کسانی که کمردرد دارند ضروری است. هم حرکات کششی و هم ورزش به حفظ دامنه حرکتی نرمال کمک می کند و باعث تسکین عضلات به دلیل عدم استفاده یا آنهایی که به دلیل تحریک عصبی یا وضعیت نامناسب دچار اسپاسم می شوند، می شود.

تمرینات کنترل حرکت

هدف از تمرین کنترل حرکت، آموزش مجدد عضلات ستون فقرات برای حمایت و کنترل ستون فقرات از طریق دامنه های مختلف حرکتی و فعالیت های عادی روزانه است. بسیاری از بیماران مبتلا به کمردرد حاد و مداوم، الگوهای حرکتی ضعیفی را اتخاذ کرده اند که نقش مهمی در درد فعلی یا مداوم آنها دارد.

درمان دستی

یکی از تکنیک های فیزیوتراپی برای کمردرد برای کمک به تسکین کمردرد غیراختصاصی، ترکیب درمان دستی و ورزش مؤثرترین هستند. این تکنیک ها شامل حرکت دادن مفصل و بافت نرم، سوزن خشک، کشش غیرفعال، و رهاسازی میوفاسیال (فشار ملایم به بافت همبند میوفاسیال) است. انجام این تکنیک‌ها به بیمار اجازه می‌دهد راحت‌تر، با درد کمتر و اعتماد بیشتری به ستون فقرات خود حرکت کند، که منجر به بهبودی سریع‌تر و بازگشت به فعالیت‌های عادی زندگی می‌شود.

انواع رایج کمردرد

کمردرد مزمن

کمردرد مزمن که می تواند به مرور زمان ناتوان کننده شود. کمردرد طولانی مدت می تواند باعث از دست دادن کار و کاهش بهره وری شود.

بیماری دژنراتیو دیسک

آیا تا به حال از خواب بیدار شده اید که احساس سفت شدن داشته باشید یا احساس کنید که نمی توانید بلافاصله بایستید؟ احساس می کنید با بلند شدن و حرکت کمی در صبح، سفتی کاهش می یابد؟

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست