فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی زانو برای کمک به تسکین درد زانو ناشی از بیماری و آسیب دیدگی زانو توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی رویش در شهریار ارائه می شود.

زانو درد یا آسیب دیدگی زانو شایع است و دلایل زیادی دارد. بسیار مهم است که با یک ارزیابی کامل، علت را به درستی تشخیص دهیم. بهتر است درمان مناسب را در مبدا انجام دهید. زانو درد می‌تواند ناشی از آسیب‌های بافت نرم (مانند رگ به رگ شدن رباط و کشیدگی عضلات)، شرایط استخوانی (مانند استئوآرتریت، بیماری اسگود شلاترز) و اختلال عملکرد بیومکانیکی (مانند سندرم کشکک رانی) باشد. عصب سیاتیک شما حتی می تواند به زانوی شما اشاره داشته باشد.

زانو درد دلایل زیادی دارد و درمان بسته به تشخیص بسیار متفاوت است. درمان ممکن است شامل تکنیک های ساده حرکت زانو، ماساژ، نوار چسب، کشش یا تمرینات تقویتی باشد. پروتکل های کامل توانبخشی با فیزیوتراپی زانو پس از بازسازی زانو یا جراحی های تعویض مفصل زانو نتایج عالی را ارائه می دهند.

بهترین ورزش برای زانو درد چیست؟

ممکن است کمی متناقض به نظر برسد، اما محققان تشخیص داده‌اند که تمرینات زانو می تواند به تسکین درد زانو کمک کند. نکته حیاتی برای تعیین این است که کدام تمرینات زانو احتمالاً به شما کمک می کند، که می تواند مضر باشد.

اینکه چه دوز ورزشی باید انجام دهید نیز مهم است. دوز ورزش شما بسته به تشخیص خاص، مرحله آسیب و سایر عوامل سلامت فردی متفاوت خواهد بود. آموزش حرفه ای فیزیوتراپیست شما را به سرعت به زانوهای بدون درد هدایت می کند.

در حالی که می خواهیم بگوییم که تمام تمرینات زانو برای شما مفید هستند، تفاوت های فردی قابل توجهی بین تمام بیمارانی که با زانو درد مراجعه می کنند وجود دارد. برای مثال، یک بیمار دیابتی یا دارای اضافه وزن مسن‌تر به مجموعه‌ای متفاوت از تمرینات زانو از یک ورزشکار جوان با عملکرد بالا یا بیماری که به تازگی جراحی زانو انجام داده است، نیاز دارد.

بر اساس تفاوت‌های فردی قابل توجه بین بیماران مبتلا به زانو درد، درمان زانو شما می‌تواند با فرد دیگری با مشکل مشابه متفاوت باشد. برای هدایت توانبخشی زانو از مشاوره حرفه ای فیزیوتراپیست یا پزشک معتمد خود که علاقه خاصی به درد و آسیب های زانو دارد، بخواهید.

فیزیوتراپی زانو

فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان غیرجراحی آسیب های زانو است.

فیزیوتراپی درد بیمار را کاهش داده و عملکرد حرکتی زانو را تا حد زیادی بهبود می بخشد ، فیزیوتراپی می تواند به فرد کمک کند تا با کمترین میزان درد به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در شهریار می توانید به مرکز فیزیوتراپی رویش مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی برای زانودرد – کلینیک فیزیوتراپی در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست