فیزیوتراپی پس از آسیب شانه

فیزیوتراپی پس از آسیب شانه

فیزیوتراپی پس از آسیب شانه

پس از جراحت یا جراحی، یک برنامه آماده سازی ورزشی به شما کمک می کند به فعالیت های روزانه بازگردید و از یک سبک زندگی فعال تر و سالم تر لذت ببرید. پیروی از یک برنامه فیزیوتراپی مناسب به خوبی به شما کمک می کند تا به ورزش و سایر فعالیت های تفریحی بازگردید.

این یک برنامه آماده سازی عمومی است که طیف وسیعی از تمرینات را ارائه می دهد. برای اطمینان از ایمن و موثر بودن برنامه برای شما، باید تحت نظر پزشک انجام شود. با پزشک یا فیزیوتراپیست خود صحبت کنید که کدام تمرینات به شما کمک می کند تا به اهداف توانبخشی خود برسید.

شانه از نظر آناتومیک ناحیه پیچیده ای از بدن است و متأسفانه این بدان معناست که نواحی بالقوه زیادی برای آسیب وجود دارد. مفصل شانه محل اتصال را در بر می گیرد که در آن استخوان بازو (بازو) با استخوان ترقوه (ترقوه) و تیغه شانه (کتف) در پشت ملاقات می کند.

رباط‌های شانه نسبتاً ضعیف هستند و بنابراین مفصل برای ثبات به عضلات اطراف، به‌ویژه گروهی از ماهیچه‌ها که به نام روتاتور کاف شناخته می‌شوند، متکی است. این ماهیچه ها “توپ” استخوان بازو را در حفره مفصل نگه می دارند. عضلات روتاتور کاف نقش اساسی در حرکت شانه ایفا می کنند و بنابراین اغلب در آسیب های شانه دخالت دارند، اما ساختارهای بسیاری مانند غضروف، تاندون ها، لابروم، بورس و ریشه های عصبی نیز وجود دارند که می توانند تحت تأثیر قرار گیرند. درمان فیزیوتراپی شانه نیوکاسل CBD

آسیب های شانه اغلب پس از شروع تدریجی، اغلب در بازوی غالب به دلیل استفاده بیش از حد ظاهر می شود، به عنوان مثال. وضعیت کار مداوم یا ورزشکاری که به طور مکرر از بازوی غالب استفاده می کند (مثلاً برای پرتاب). با این حال، آسیب های شانه نیز می تواند در اثر ضربه ناگهانی ایجاد شود، همانطور که اغلب در مورد دررفتگی اتفاق می افتد.

فیزیوتراپی پس از آسیب شانه

قدرت: تقویت ماهیچه هایی که از شانه شما حمایت می کنند به ثابت نگه داشتن مفصل شانه کمک می کند. قوی نگه داشتن این عضلات می تواند درد شانه را تسکین دهد و از آسیب بیشتر جلوگیری کند.

انعطاف پذیری: کشش عضلاتی که تقویت می کنید برای بازگرداندن دامنه حرکتی و جلوگیری از آسیب مهم است. کشش ملایم بعد از تمرینات تقویتی می تواند به کاهش درد عضلانی کمک کند و عضلات شما را طولانی و انعطاف پذیر نگه دارد.

طول برنامه: این برنامه توانبخشی شانه باید به مدت ۴ تا ۶ هفته ادامه یابد، مگر اینکه پزشک یا فیزیوتراپ شما خلاف آن را مشخص کند. پس از بهبودی، این تمرینات را می توان به عنوان یک برنامه نگهداری برای محافظت مادام العمر و سلامت شانه ها ادامه داد. انجام تمرینات دو تا سه روز در هفته قدرت و دامنه حرکتی شانه های شما را حفظ می کند.

درد را نادیده نگیرید: در حین ورزش نباید احساس درد کنید. اگر در حین ورزش درد داشتید با پزشک یا فیزیوتراپیست خود صحبت کنید.

سوال بپرسید: اگر مطمئن نیستید که چگونه یک ورزش را انجام دهید، یا هر چند وقت یکبار آن را انجام دهید، با پزشک یا فیزیوتراپیست خود تماس بگیرید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از آسیب شانه – فیزیوتراپی شانه – لیزر پرتوان – فیزیوتراپی در شهریار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست